Pozitif Günlük 500.000 okuyucuya ulaştı!

2011 yılında beri yayında olan Türkiye’nin en çok okunan bloglarından biri olan Pozitif Günlük 500.000 okuyucuya ulaştı. HIV/AIDS alanındaki ilk Türkçe blog olan ve 2012 yılında “en İyi Kişisel Blog Ödülüne” layık görülen Pozitif Günlük HIV/AIDS ile yaşayan bireylerin hayatlarını okuyucular ile buluşturmaya devam ediyor. 

 

HIV ve AIDS konusunda farkındalık yaratarak bu alanda ayrımcılığın önüne geçmek amacıyla kurulan Pozitif Günlük, proje sorumlusu Çiğdem Şimşek konu ile ilgili olarak “HIV/AIDS konusunda sosyal medya hepimiz için önemli bir mecra. Bu proje ile sosyal medyada HIV pozitiflerin de var olabilmesini, seslerini duyurabilmesi ve ayrımcılığın önüne geçilmesini planladık. Bugün ulaştığımız okuyucu sayıları bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.
 

Trakya Üniversitesinde görevli blog editörü Okan Aksu “Birleşmiş Milletler ayrımcılıkla mücadele ve HIV/AIDS konusunda ayrımcılığın önlenebilmesi için sosyal medya kullanımının önemine dikkat çekiyor. Pozitif Günlük ile HIV pozitif bireylerin herkes gibi normal ve sağlıklı bir hayat yaşayabileceklerini herkese göstermiş olduk. Blogda yer alan bütün öyküler yazarlarımızın hayatlarını anlatmalarına dayanıyor” dedi.

www.pozitifgunuk.com adresinden okunabilen Pozitif Günlük, önümüzdeki günlerde yeni yazarların hayatlarını okuyuculara taşıyacak.