Pozitif Blog geceye damgasını vurdu

Türkiye’nin en çok okunan bloglarından biri olan “Pozitif Günlük” büyük bir başarıya imza atarak, en iyi bloglarının ödüllendirildiği Turkcell blog Ödülleri yarışmasında kişisel bloglar kategorisinde BİRİNCİ oldu.

5 Ocak 2012 tarihinde Point Hotel'de gerçekleşen Turkcell Blog Ödülleri ödül gecesinde birbirinden farklı ve kaliteli 150 Blog yarıştı.

Bu sene yarışmaya 15.000 başvuru alındı. Halk Oylaması ile belirlenen 15 kategorinin bulunduğu gecenin her kategorideki 10 finalistinin merakla beklediği sonuçlar açıklandı.

Bir yılı aşkın süredir HIV/AIDS ile yaşayan bireylerin hayatlarını paylaştıkları Pozitif Günlük, büyük bir başarıya imza attı. Turkcell tarafından düzenlenen ve alanında en iyi blogların ödüllendirildiği Blog Ödülleri yarışmasında binlerce blog arasında en çok halk oyu alarak finalist olan Pozitif Günlük, juri oylaması sonucunda birinci oldu. Ödülü tüm yazarlar adına blog editörü Okan Aksu aldı.

Pozitif Günlük ailesi adına ödülü gururla alan editör Okan Aksu “Bize oy veren herkese, jüriye HIV/AIDS konusunda duyarlı oldukları için çok teşekkür ediyorum. HIV/AIDS ile yaşayan insanların hayatlarını sosyal medyaya taşıyarak farkındalık yaratan Pozitif günlük, bir yıl içinde 30 bin okuyucuya ulaştı. Bu başarı HIV/AIDS konusunda sosyal medyada da duyarlılık yarattığımızın göstergesidir” dedi.

Yarışmanın ödül törenine katılan Pozitif Yaşam Derneği İletişim sorumlusu Çiğdem Şimşek konu ile ilgili olarak “Bu ödülü tüm HIV ile yaşayan insanlar adına alıyoruz. Bu blog ile amacımız HIV pozitif insanların yaşadıklarını, deneyimlerini, hayata nasıl tutunduklarını dile getirmekti. Bu sayede topluma HIV/AIDS ile yaşayabilmenin mümkün olabileceğini gösterdik” dedi.

Birçok HIV/AIDS ile yaşayan blog yazarının oluşturduğu Pozitif  Günlük Türkiye’nin çok okunan blogları arasında yer alıyordu. 

İnternette HIV/AIDS ile yaşamak konusunda bir ilk olan Pozitif Günlük bloğuna www.pozitifgunluk.com adresinden ulaşmak mümkün.