Pozitif Günlük 10 bin kişiye ulaştı!

 Türkiye’nin HIV/AIDS alanında ilk bloğu olan Pozitif Günlük, kısa bir süre de 10 Bin okuyucuya ulaştı. Hedef yılsonuna kadar 100 Bin okuyucu.

Pozitif Yaşam Derneği’nin sürdürmüş olduğu Pozitif Günlük web sitesi 8 ay içinde 10 Bin okuyucuya ulaştı. HIV/AIDS ile yaşayan yazarların günlük olarak hikâyelerini anlattıkları web sitesi şimdiden Türkiye’nin en çok blog sayfalarından biri oldu. Konu ile ilgili olarak bilgi veren Pozitif Yaşam Derneği İletişim Sorumlusu Çiğdem Şimşek ilgiden oldukça memnun olduklarını belirtti.

HIV ve AIDS konusunda Dernek olarak hemen her alanda çalıştıklarını belirten Şimşek, son dönemlerde sosyal medyayı daha da etkin bir biçimde kullanabildikleri için mutlu olduklarını sözlerine ekledi. Gelecek dönemde HIV/AIDS konusunda yürütülecek çalışmalarda özelliklere gençlere ulaşabilmek için sosyal medyanın ilgili tüm kurumlar tarafından kullanılması gerektiğini belirtti. 

Ev hanımı da var, Doktora tezi yazan da

Pozitif Günlük Blog editörü Okan Aksu ulaştıkları sayının Türkiye şartlarında oldukça iyi rakam olduğunu söyledi. Blog okuyucularının profilleri ile ilgili olarak bilgi veren Aksu “Türkiye’de HIV/AIDS ile yaşayan insanların hayatlarını, yaşadıkları zorlukları, mutlulukları, sevinçleri anlatabilmek için böyle bir çalışmaya ihtiyacımız vardı. Şimdiden web sitemiz hakkına bir tane Doktora tezi yazılmaya başlandı. Alanında bir ilk olan web sitemiz toplumun birçok kesimine şimdiden ulaştı. Okuyucularımız sağlık profesyonellerinden ev hanımlarına kadar geniş bir kitleden oluşuyor. Ulaştığımız insanlarda HIV ve AIDS konusunda bir parça da olsa farkındalık yaratmış olmayı umuyoruz.  Bu çalışma sayesinde sosyal medyanın gücünü görmüş olduk. Bloğumuz ilerde yeni yazarların da katımlıyla daha da büyüyecek” dedi. 

Hedefimiz 100 Bin Okuyucu  

Pozitif Günlük hakkında bilgi veren Şimşek, sosyal medyada böylesi bir başarı yakaladıkları için mutlu olduklarını belirti. HIV/AIDS ile ilgili bir blog yaratmanın oldukça yeni bir deneyim olduğunun altını çizen Şimşek, hedeflerinin yılsonuna kadar 100 Bin okuyucuya ulaşmak olduğunu belirtti. 

İnternette HIV/AIDS ile yaşamak konusunda bir ilk olan Pozitif Günlük bloğuna www.pozitifgunluk.com adresinden ulaşmak mümkün.