Pozitif Yaşam Derneği » Pozitif Yaşam Derneği İzmir Destek birimi 11 Ocak 2010’da resmen faaliyete geçti.

Pozitif Yaşam Derneği İzmir Destek birimi 11 Ocak 2010’da resmen faaliyete geçti.

Pozitif Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Kaykı, Yönetim Kurulu Üyeleri Psk. Murat Yüksel ve Tekin Tutar çalışmalarına 1 yıldır gönüllü olarak devam eden İzmir oluşumunun kurumsal olarak tanımlamak, akran danışmanlığı yapacak kişilere “danışmanlık eğitimi” vermek ve Pozitif Yaşam Derneği’nin misyon – vizon ve değerlerini aktarmak üzere 22 -25 Şubat 2010 tarihleri arasında İzmir’deydi.

HIV/AIDS konusunda bilimsel araştırmalar yapmak ve veri toplamak, HIV/AIDS ile yaşayanlara destek vermek ve bu yönde çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan Ege HIV/AIDS Araştırma ve Uygulama Merkezi (EGE HAUM) ile Pozitif Yaşam Derneği’nin ortaklaşa yürüteceği çalışmalar planlandı. HIV/AIDS ile yaşayanlara ve yakınlarına destek vermek, daha fazla sayıda HIV Pozitifin sivil topluma katılımını sağlamak, gönüllülüğü yaygınlaştırmak, farkındalık yaratma sürecinde bölge halkını ve basını HIV/AIDS konusunda duyarlılaştırmak gibi temel konularda, her iki oluşumun birlikte ve ayrı yürütecekleri çalışmaların sınırlarını çizdik.

İzmir Pozitif Yaşam Derneği Destek biriminde, daha önce 2 kişi ile verilen danışmanlık hizmetini yaygınlaştırmak amacıyla, bu konuda gönüllü olan 7 yeni akran danışmanı adayına yönelik akran danışmanlığı ve vaka yönetimi eğitimlerini tekrarladık.

HIV/AIDS ile yaşayan 16 danışan ve eşleriyle, destek biriminin açılısını kutlamak için bir araya geldik.

Geri Dön