Hizmetlerimiz

Pozitif Yaşam Derneği bünyesinde oluşturduğumuz Pozitif Yaşam Destek Merkezi, alanında uzman çalışanlar eşliğinde HIV/AIDS ile yaşayan kişiler ve yakınları için akran danışmanlığı, sosyal hizmet danışmanlığı, psikososyal destek, psikolojik danışmanlık, beslenme danışmanlığı, hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmeti, acil ilaç desteği ve ücretsiz HIV testi hizmeti veren bir birimdir. Merkezimiz ücretsiz olarak sağladığı destek hizmetlerinin yanı sıra HIV/AIDS ile yaşayan kişilerin gelişimleri için eğitimler, seminerler ve sosyal aktiviteler düzenlemektedir.

Farklı meslek gruplarına yönelik farkındalık eğitimleri de veren derneğimiz, toplumun HIV enfeksiyonuna dair bilgi ve birikiminin arttırılması ve ön yargıların giderilerek damgalama ve ayrımcılığa karşı mücadele için hizmet ve proje üretmektedir. 

HIV ve AIDS alanında yapılan araştırma projelerine koşulsuz destek veren merkezimiz alanda araştırma projesi yapmak isteyen kurum ve kişilerle stratejik ortaklıklar da kurmaktadır.

HIV ile yaşayan bireyler ve yakınları tüm dernek faaliyetlerinden ücretsiz olarak yararlanmaktadır. Destek merkezi faaliyetlerinden yararlanmak için 0216 418 10 61 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Destek merkezi faaliyetlerinden yararlanırken kimlik bilgileriniz istenmez. Enfeksiyon öykünüze ait veriler danışmanlık aldığınız uzman dışında kimse ile paylaşılmaz. 

Destek merkezimiz hafta içi her gün 10.00 / 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Eğitim ve seminer talepleriniz için info@pozitifyasam.org adresine yazarak talep gönderebilirsiniz.